ŞEYMA OKTUĞ 2

“ ŞEYMA OKTUĞ ONLİNE SERGİ”

Öğrencilik yıllarında başlayan resim sevgisi, 1986 yılında Nevin Çokay’la atölye çalışmalarına dönüştü. Usta-çırak ilişkisiyle sürdürülen sekiz yıllık atölye çalışmaları, alanında başarılı bir çizgide ilerlemesini sağladı. Daha sonra Orhan Taylan Atölyesi’nde 5 yıl boyunca desen ve yağlıboya çalışmaları yaptı. Ardından Dilek Işıksel Atölye’sinde renk konusundaki araştırmalarını eserlerine uyguladı.

Figüratif çalışmaların ön plana çıktığı resimlerini, Basın Müzesi, Yapı Kredi Sanat Galerisi, Oran Sanat Galerisi, Kemal Sunal Sanat Galerisi, İSO Odakule Sanat Galerisi,Yeminli Mali
Müşavirler Sanat Platformu,Troy Sanat Galerisinde açtığı kişisel sergilerde ve Bahariye Sanat Galerisi, Levent Tenis Klübü, Maya Sanat Galerisi ve Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında katıldığı çeşitli karma sergilerde sanatseverlerle paylaştı. Niş Sanat Galerisi küratörlüğünde Romanya’da Bükreş Belediye Müzesi’nde (Bucharest Municipal Museum) düzenlenen bir karma sergiye eser verdi. Bahariye Sanat Galerisi’nin sanatçısı olarak, 22. Tüyap Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na beş, 23. Tüyap Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’na dört, 24.Tüyap Uluslararası İstanbul Sanat Fuarına sekiz eseriyle katıldı.Niş Sanat Galerisinin Selanikteki karma sergisine eser verdi.. e-sanatgalerisi.com ‘un üye sanatçısı olan Şeyma Oktuğ 25. Tüyap Uluslararası İstanbul Sanat Fuarında Bahariye Sanat Galerisi sanatçısı olarak beş eserini sergiledi..Key Art Sanat Galerisi karma sergisinde eserleri sergilendi.5 ve 6. ArtAnkara Sanat fuarına Bahariye Sanat galerisi sanatçısı olarak katıldı.

Halen Niş Sanat Galerisi ve Bahariye Sanat Galerisi küratörlüğünde düzenlenen sanat etkinliklerinde faaliyet göstermektedir.

Resim alanındaki çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla, Newyork, Paris, Londra ve Berlin’de bulunan çeşitli müze ve sanat galerilerinde incelemelerde bulundu. Otuz dört
yıldır aynı sevgi ve tutkuyla devam eden yolculuğu, kendi atölyesinde sürdürdüğü çalışmaları ve katıldığı sergilerle devam etmektedir.

İletişim : bahariyesanat@gmail.com

Tel: 0216 414 55 06-0532 741 03 07