RESSAM, SANATÇI Fatma Erhan

Ankara doğumlu olan sanatçı’nın resim sanatına ilgisi çocukluk yıllarında başladı. Bu ilgisini kara kalem desen çalışmaları ile sürdürdü.
Profesyonel anlamda resim eğitimine Azeri Ressam Kemal İbrahimov’un atölyesinde özel ders alarak başladı. Eşi’nin yurt dışı görevi nedeniyle yaşadığı Arnavutluk’ta dünyaca ünlü Mira Kuçuku’nun atölyesinde 3 yıl seramik ve resim çalışmalarına katıldı.

Uzun yıllar Belçika’da yaşayan sanatçı Belçika Krallığı Flaman Topluluğu Güzel Sanatlar Akademisi Resim Yüksek Bölümünden “Üstün Başarı” ile mezun olduktan sonra aynı akademide 2 yıl uzmanlık eğitimini tamamladı.
Belçika – Antwerpen’de, Resim, Keçe ve Seramik çalışmalarını kapsayan sergisini 2009 senesinde açtı. Ankara-Güven Park Sanat Galerisinde “Hayat Ağaçlarım” isimli sergisini Şubat 2017 tarihinde sanatseverlerin beğenisine sunmuştur. Sanatçı diğer sergisini, 2018 yılında Balıkesir Edremit Etnoğrafya Müzesinde sanatseverlerin beğenisine sunmuş olup, Eylül 2018 tarihinde ise Tokyo Metropolitan müzesinde gerçekleşen Karma Sergiye katılmıştır.
Doğa’dan ve Estetik yaratıcılıktan etkilenmiş olan Sanatçı, resim çalışmarına Edremitte kendi atölyesinde devam etmektedir.