SANATÇIAylin Ataç

Sanat benim hayatımı ve kendimi ifade etme biçimim .Benim için günlük yeme içme gibi bir şey…

Ben İstanbul doğumluyum .Liseyi Çamlıca Kız Lisesinde bitirdim. Önce Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümünü bitirdim. Sonra Mimar Sinan Üniversitesi Resim bölümünden mezun oldum. Şimdi ise Yeditepe Üniversitesinde yüksek lisans yapıyorum.6 kişisel ve arada da çeşitli karma sergilere katıldım.

Sanat benim hayatımı ve kendimi ifade etme biçimim .Benim için günlük yeme içme gibi bir şey.  Kendi dünyamı hem kendim için hem de çevremdeki yaşanmış ve dünyadaki yaşanıyor olan her şeyi anlatabilme, ifade edebildiğim, bir şey amaç ya da belki de bu dünya ya karşı duruşum ve yaşama gücüm. Ben sadece böyle var olabiliyorum.

İletişim : bahariyesanat@gmail.com

Tel: 0216 414 55 06-0532 741 03 07

Çalışmalarımda aslında belli illaki şu malzemeleri kullanırım diye bir düşüncem yok özde, fikir olarak hepsine her türlü şeye açığım .Ama genelde malzeme olarak ben akademi eğitiminin de etkisiyle ve daha kalıcı olduğunu düşündüğüm için belki de tuval üzerine yağlı boya çalışıyorum. Yoksa enstalasyon dahil her türlü malzeme ve yerleştirme ve video art dahil eğer benim o dönemki anlatımıma uyduğunu düşünürsem geçebilirim. Asla sınırım yok özde düşünce olarak …