Hakkımızda

BAHARİYE SANAT İSTANBUL

 Bahariye Sanat İstanbul’un ilk ve en önemli ayağı olan Bahariye Sanat Galerisi; 21 Şubat 1998 yılında faaliyetlerine başladı. Galeri açılırken; “Çıkış noktamız; İstanbul Bahariye’de sanat galerisinin yanı sıra çeşitli sanatsal çalışmaların ve aktivitelerin gerçekleştirileceği sanatçı, sanatsever ve dostların buluşma noktasında hoş bir mekan yaratma arzusu…” demiştik. Bu düsturla bugünlere geldik. Şöyle bir geriye baktığımızda, pek çok kişisel ve karma sergiye ev sahipliği yaptığımızı görüyoruz. Söz verdiğimiz gibi de birçok önemli sanatsal çalışmaya imza attığımızı… 1998’de galerimizin bünyesinde bir atölyeyi de hayata geçirdik. “Bahariye Sanat Atölyesi“ni…

 Bahariye Sanat Galerisi kuruluşunda hedeflendiği gibi, bu geçen süre içerisinde sanatseverleri değerli sanatçılarımız ile buluşturma misyonunu üstlenirken aynı zamanda belli dönemlerde de sanat konferanslarına ve seminerlere de ev sahipliği yapmayı sürdürmektedir. Ayrıca 2008 yılında hayata geçirdiğimiz “Bahariye Sanat Galerisi Yayınları” bugüne kadar onlarca önemli sanat kitabını da sanat camiasına kazandırmıştır.

 

 Bahariye Sanat Galerisi’nin; 2006 yılından beri çıkarttığı ve Türkiye’nin tek aylık sanat gazetesi olan Bosphorus Sanat Gazetesi; 2008 yılının Aralık ayı itibariyle hayata geçirdiğimiz Bahariye Sanat İstanbul konseptinin de önemli bir birimini oluşturmaktadır.

 

 

 

Premium Joomla Templates