Разработка и создание интернет магазина Joomla

Galeri

 

 

Sanat Tasarım Gazetesi

gazete anasayfa

Etkinlikler

Ocak 2020
P S Ç P C C P
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Aysel Tüfekçioğlu

 

 

 

 

        AYSEL TÜFEKÇİOĞLU

 

 

 

 

Hakkında

Aysel Tüfekçioğlu resimlerinde doğa, insan ve tarihi mekanların beraberliğindeki güç, ışık gölgenin   dengesi, ve renklerin ritmi duygusallıkla yansıyor. Her sanatçı kendi toprağının ürünüdür ve kendi  kültüründen sorumludur düşüncesinden yola çıkarak sunduğu bu sergide, Türkiye’nin çok çeşitli yörelerini yerinde çalışarak, şiirsel atmosferini veren resimler kültürel değerlerin zenginliğini de gösteriyor.

Resim çalışmalarına lise yıllarında başlayıp, yurtdışı kısa müze kursları ile devam eden sanatçı resimlerini hep bağımsız kendi gözlemlerini ve kendi yorumlarını katarak devam ettirdi. Resim dili ve değerleri, yağlı boya, suluboya, mürekkep, pastel çalışmaları içinde.

Sergilerini emekli olduktan sonra açan Aysel Tüfekçioğlu’ nun yurt içi ve yurt dışında dokuz kişisel, otuz üzerinde karma sergisi var.

İstanbul doğumlu sanatçı, resimlerinde İstanbul’un parlak ışığını, kendine özgü renklerini, tarihi mekanların sihirli atmosferini, belgeselliğide göz önünde tutarak çalışıyor. Resim sanatını tüm zamanlarda kalıcılığı ve heyecanı ile kültürel bir değer olarak sergiliyor.

İletişim: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Premium Joomla Templates